Przystań Kiekrz

Nie tylko dla poznaniaków jezioro Kierskie jest synonimem sportów wodnych i wypoczynku na łonie natury. Położone w zlewni rzeki Samicy, ma kształt typowej rynny o długości 4800 m i szerokości 2100 m, ciągnącej się od Krzyżownik do Kiekrza. Powierzchnia jeziora wynosi 285 ha, a maksymalna głębokość wody 37,6 m.

Jezioro należy do najlepiej zarybianych przez Polski Związek Wędkarski i jest ogólnodostępne do wędkowania przez cały rok. Nic więc dziwnego, że spotkać tu można wielu wędkarzy, którzy mogą liczyć przede wszystkim na sielawę, ale także np. na węgorza, sandacza, szczupaka, okonia, amura białego, karpia czy leszcza. Wędkować można zarówno z brzegu, jak i łodzi.

Najwięcej zwolenników Jezioro Kierskie ma jednak wśród żeglarzy. To właśnie w Kiekrzu, w 1933 r. powołano do istnienia Jacht Klub Wielkopolski, a obecnie swe przystanie ma kilkanaście klubów żeglarskich. Marynarze z Kiekrza, wśród nich olimpijczycy i uczestnicy żeglarskich mistrzostw świata, mogą pochwalić się wieloma sportowymi sukcesami. Zimą na jeziorze spotkać można bojerowców, fanów ice-boardów i paralotniarzy na łyżwach lub nartach. Przeszło 12-kilometrowa linia brzegowa jeziora zapewnia doskonałe warunki dla rekreacji oraz turystyki pieszej i rowerowej.

Restauracja na terenie Jach Klubu Wielkopolska

Kiekrzu przy ulicy Wilków Morskich 17/19. To nasza nowa oferta – w miejscu z przepięknym widokiem z restauracji mieszczącej się na piętrze Klubu, na skraju jeziora Kierskiego czy to z tarasu czy z Sali z panoramicznymi oknami. Możesz obserwować niezliczone żagle przemieszczające się po tafli jeziora – a w tym czasie próbować naszą ofertę, którą kuchnia tam oferuje. Dania dopasowane dla każdego, na mniejszy lub większy głód, w zmieniającej się ofercie by nie znudziła się Tym, którzy często nas odwiedzają. To doskonałe też miejsce dla zorganizowania biesiady, przyjęcia, na każdą okazję Restauracja czynna codziennie od czerwca do końca września w godz. 8:30 – 21:00. Poza sezonem w każdy weekend w godz. 11:00 – 19:00.

Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc na nr: 505 621 888, 508 900 578

Poznaj nasze inne lokacje

Restauracja

Noclegi

Przystanie

;